Často kladené otázky

Jak probíhá spolupráce se mnou?

Napíšete mi, že máte zájem se nechat vyfotit a domluvíme si úvodní schůzku – to abychom se lépe poznali a mohli si popovídat o Vašich představách a plánech. Schůzka není závazná, ale pomůže Vám rozhodnout se, jestli jsem ta pravá fotografka pro Vás. Potom si domluvíme termín a místo focení a definitivně doladíme styl (oblečení, rekvizity atd.). V den D si užijeme spoustu zábavy a do dvou týdnů ode mě obdržíte vybrané upravené fotografie v digitální podobě.

V jakém stylu fotím?

Pohybuji se na hranici stylizovaných portrétů a lifestyle fotografie. To znamená, že předem připravím podmínky pro zachycení určitého pocitu (místo, doplňky, barevné ladění), ale finální provedení je jen a jen na Vás. Při pózování sloužím jako nápověda a pouze jemně navádím k těm nejlichotivějším záběrům. Účelem je zachytit opravdové výrazy a atmosféru (lifestyle, „momentka“) v kontrolovaném prostředí (stylizovaném).

Koho fotím?

Kohokoliv, s kým se shodnu na stylu focení! Mladé, staré, holky, kluky, zamilované páry, těhulky, party kamarádů, rodiny… Nepracuji pouze s novorozenci a velmi malými dětmi. Ale pokud máte čtyřnohého kamaráda, určitě ho můžete vzít s sebou.

Kde fotím?

Jelikož miluji práci s přirozených světlem, tak nejraději fotím venku, ať už v přírodě nebo v ulicích Prahy. Nevyhýbám se ani focení v interiéru (hotely, restaurace…), ale nikdy nefotím fotky ve studiu.

Poskytuji všechny fotografie/neupravené fotografie/RAW soubory?

Krátká odpověď je, že ne. Dlouhá odpověď je, že digitální úpravy jsou pro mě součástí mojí práce a pomáhají mi vytvářet specifický vzhled fotek, který mě reprezentuje a kvůli kterému si mě najímáte. Výběru finálních fotek věnuji mnoho času a nikdy bych vám neodepřela Vaši povedenou fotku, ale při každém focení vzniká část fotek technicky nedobrých (zavřené oči, nelichotivá póza, rušivé věci z okolí) a mnoho duplikátů těch technicky dobrých (malé rozdíly v kompozici, výrazu, póze) a moje práce se vždy zaměřuje na kvalitu, nikoliv na kvantitu. Proto také nedávám nikdy předem daný počet fotografií z focení, pouze orientační rozmezí a obdržíte ode mě všechny fotky, které splňují moje nároky na kvalitní produkt.

Kde je ceník?

Nikde :) . Každé focení je jedinečné a cena je tak pro Vás na míru. O rozpočtu se budeme vždy bavit na úvodní schůzce a poté ode mě obdržíte cenovou nabídku. Ale jednoduché cca hodinové focení se vší přípravou (schůzka, výběr místa, outfitu, doplňků, rekvizit…) a postprodukcí začíná na 3 000 Kč.